Güneş Enerjisi ile Boyler Isıtma

Boyler ısıtma sistemleri güneş ışınları ile panellerde oluşan enerjiyi uygun olarak kullanacağımız suya aktaran ve bu suyu depolayan sistemlere denir.  Güneş enerjisi boyler sistemler ikiyi ayrılır. Bunlar kapalı sistemler ve açık sistemler.

 

Açık sistem boylerler doğal sirkülasyonlu sistemlerdir.Kapalı devre sistemler ise cebri sirkülasyonlu sistemlerdir

 

Açık sistem boyler  doğal sirkülasyon ile çalışır, herhangi pompa ve benzeri bir araç gerektirmez.  Maliyeti kapalı sistem boylerlere göre uygundur. Ömür ve kullanım olarak baktığımızda ise pek masraf içermezler kaliteli malzeme kullanımı sayesinde çok uzun yıllar sizlere sıcaksu temini sağlarlar.tabi bölgemiz şartlarına uygun antifirizli sistemler tercih edilmelidir.

 

Açık sistemler şamandıralı depo ve basınçlı depo olarak iki çeşit depo sistemi mevcuttur.sizin için en uygun sistem tercihi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kapalı sistemler ise cebri sirkülasyonlu sistemlerdir. Bu tip sistemlerde kollektör çatıda veya güneş gören faklı bir yere kurulup ısıtıcı akışkan pompa vasıtası ile boylere taşınır.

 

Bu tip sistemlerle mahal ısıtması  havuz ısıtması ve en yaygın olan sıcaksu hazırlaması sağlanır. düzgün kurulan böyle bir sistemle harici ısıtma sistemide bulunursa 12 ay kesintisiz sıcaksu temini sağlamaktadır.

 

Size uygun boyler sistem tercihinizde Livera Enerji olarak kullanılacak yer ve diğer değişkenler göz önünde bulundurularak bilgilendirme yapılmaktadır.

 

Livera Enerji Eskişehir İletişim Bilgileri;     

                                                                         
Adres: Mustafa Kemal Paşa Mh. Gazi Yakup Satar Cd. No : 26 / C / ESKİŞEHİR

Telefon: 0 222 230 78 80 | Gsm: 0 554 566 6161